1989’da kurulan ve değişik sektörlerde faaliyet gösteren Proland Grup Şirketi çatısı altında, küçük bir mühendislik ve danışmanlık işinden büyük bir şirket haline gelmek bir ideal ile başladı. İşin başlangıcında alçakgönüllü olarak başlayarak, kendi alanımızda sadece 30 yılda model bir şirket oluşturmayı başardık.

Proland Mühendislik Grubu, inşaat, medikal, ithalat, ihracat, turizm, enerji, mühendislik ve danışmanlık gibi çeşitli alanlarda hizmetler sağlamaktadır.

Alanlarında uzman 200 nitelikli personelimizle kamu kuruluşları ve özel sektöre hizmetler sağlıyoruz. Türkiye’deki yapılan pek çok büyük proje kendini kanıtlayıp hem Avrupa Birliği hem de Dünya Bankası projelerinde 25 yıldır görev almaktadır. Grubumuz harita, bilgi sistemleri, web kaynaklı yazılımlarda tecrübe kazanmakta ve anahtar teslim projeleri ile entegrasyon sistemleri kurulumlarında beğenilen bir firmadır.

Bu başarılarımız kendimize olan saygımızı onaylayarak iş modelimizi sağlamlaştırdı ve bu bizi geleceğe güven ve teminatla bakmak için daha da cesaretlendirdi. Halen gelecekte bir yerlerde bizi bekleyen etkileyici atılımların olduğuna içtenlikle inanıyoruz. Bu bizim ikinci kuşak Proland yönetimi için en büyük mirasımız.

Bu hayali elleriyle gerçekleştiren, ilk ve önde gelen, çalışkan çalışanımız ve yolculuğumuz boyunca bizim tarafta olan kıymetli müşterilerimiz, hepinize teşekkür ederiz.

 Umit Gunay AKINCI

Yönetim Kurulu Başkanı